Godziny otwarcia: Pon.-Sob.: 8-17; Niedz. i święta: 11-17

Pieniężno Pierwsze 19

14-520 PIENIĘŻNO

Najnowsze dary dla Muzeum 2016-2017

16 marca w Muzeum Misyjno-Etnograficznym w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa zatytułowana „Najnowsze dary dla muzeum 2016-2017”.

Na ekpozycję składają się wybrane najnowsze dary, jakie Muzeum otrzymało od misjonarzy i misjonarek oraz innych osób indywidualnych w ostatnich dwóch latach.

Wystawa podzielona jest na gabloty reprezentujące różne kontynenty, a w nich poszczególne kraje, z których te eksponaty pochodzą. Tak więc zobaczyć można sprzęt codziennego użytku, ubrania i ozdoby, różnego rodzaju dewocjonalia, instrumenty muzyczne, czy też dzieła artystyczne, takie jak rzeźby, obrazy haftowane lub malowane na jedwabiu czy też na zwojach. Zwiedzający mogą obejrzeć 136 obiektów.

Z ekspozycją będzie można zapoznać się do 3 czerwca 2018 roku. Komisarzem wystawy jest o. Wiesław Dudar SVD, a całość przygotowała s. Hanna Lellek SSpS. Serdecznie zapraszamy!