Godziny otwarcia: Pon.-Sob.: 8-17; Niedz. i święta: 11-17

Pieniężno Pierwsze 19

14-520 PIENIĘŻNO

Indyjskie odcienie kolorów w Poznaniu

W dniach 6-13 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu zaprezentowana została wystawa „Indie odcienie kolorów”. Prezentacja wystawy zbiegła się z rekolekcjami szkolnymi,  których tematem były słowa o. Mariana Żelazka: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

Wystawa, na którą składały się przepiękne fotografie autorstwa Bartka Wilieńskiego, przedstawiała Indie,  a szczególnie miasto Puri, w którym posługiwał o. Marian. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem  uczniów i nauczycieli, także Rodziców, Opiekunów i osób odwiedzających szkołę. Każdy bez wyjątku przechodząc przez szkolny korytarz widząc te  zatrzymywał się aby je podziwiać.

Zdjęcia  były podpisane, dzięki czemu wszyscy mogli jeszcze bardziej poznać świat, w którym żył i służył innym o. Marian Żelazek, zwany Ojcem Trędowatych.

Wystawa „Indie odcienie kolorów” pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.