Godziny otwarcia: Pon.-Sob.: 8-17; Niedz. i święta: 11-17

Pieniężno Pierwsze 19

14-520 PIENIĘŻNO

Konkurs „Gdy myślę misje…” coraz bliżej rozstrzygnięcia

V edycja konkursu plastyczno-literackiego „Gdy myślę misje…” wkracza w ostatnią fazę. 20 kwietnia minął termin nadsyłania prac konkursowych. Zainteresowanie jest ogromne.

W tegoroczną edycję przebiegającą pod hasłem „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć” zaangażowało się ponad 80 szkół z całego kraju. Rozwiązanie konkursu nastąpi 26 maja w Pieniężnie.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 878 prac plastycznych (72 z przedszkoli, 405 z klas I-III, 323 z klas IV-VI i 78 z klasy VII i klas gimnazjalnych) oraz 94 prace literackie (w tym 45 opisów, 10 rozprawek, 39 wierszy).

Tegoroczna edycja konkursu wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD, misjonarza trędowatych w indyjskim mieście Puri. To właśnie jego powiedzenie o dobroci stało się głównym mottem konkursu, którego celem jest zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana. Chodzi również o wskazanie możliwości czynienia dobra na co dzień i ukazanie dobra płynącego z pomagania, a także rozwijanie kreatywności, wrażliwości plastycznej oraz literackiej wyobraźni uczestników.

Zapraszamy na ceremonię ogłoszenia wyników, która odbędzie się 26 maja 2018 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie. Chętni do wzięcia udziału w ceremonii proszeni są o zgłoszenie swojego przyjazdu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w zakładce „Konkurs muzealny”.

Konkurs plastyczno-literacki „Gdy myślę misje…” od początku organizowany jest przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie.