Godziny otwarcia: muzeum NIECZYNNE (remont)

Pieniężno Pierwsze 19

14-520 PIENIĘŻNO

Wystawa prac konkursowych 2017

W Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie oglądać można wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży, jakie napłynęły na IV edycję Konkursu Misyjnego „Gdy myślę misje…”.

Na konkurs wpłynęło 530 prac plastycznych oraz 43 prace literackie. Zachwyca zaangażowanie dzieci i młodzieży, różnorodność wykorzystanych technik oraz rozumienie przez nich sposobów udzielania pomocy prześladowanym chrześcijanom.

Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została pod hasłem „Prześladowani chrześcijanie – mogę im pomóc!”. Głównym celem konkursu było zainteresowanie i uwrażliwienie dzieci i młodzieży sytuacją prześladowanych w obecnych czasach chrześcijan oraz możliwości udzielenia im wsparcia i pomocy przez instytucje kościelne, społeczne, pojedyncze osoby, dzieci i młodzież. Ważna również była sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej, reżyserskiej, a także literackiej uczestników konkursu.

Wystawa prac konkursowych udostępniona została zwiedzającym 12 maja. Oglądać ją można do 11 czerwca 2017 roku.

Komisarzem wystawy jest o. Wiesław Dudar SVD, a całość  przygotowała s. Hanna Lellek SSpS. Serdecznie zapraszamy!

Więcej prac konkursowych