5 lipca 2020 r., tuż po niedzielnej Mszy Świętej, w tzw. misyjnej stodole na terenie Ośrodka Rekolekcyjno-Formacyjnego Księży Werbistów w Ocyplu została otwarta wystawa fotograficzna autorstwa o. Andrzeja Danilewicza SVD, zatytułowana „Dzieci z Lamahora”.

Za pomocą fotografii i tekstu, autor ukazał codzienne życie mieszkańców sierocińca Kasih Indach w Lamahora na wyspie Lembata w Indonezji.

Sierociniec Kasih Indah (Piękna miłość) dla dzieci i młodzieży został założony i jest prowadzony przez tamtejszych werbistów, którzy pragną zapewnić swoim podopiecznym godziwe warunki życia, edukację i pomóc w życiowym starcie. Dbają również o pogłębienie ich wiary i duchowy wzrost. Od początki istnienia placówki również dobrodzieje misji w Polsce, za pośrednictwem Referatu Misyjnego w Pieniężnie, modlitwą i ofiarą wspierają jej działalność.

Wystawę można obejrzeć przed i po Mszy Świętej we wszystkie niedziele lipca i sierpnia (do 23 sierpnia włącznie) oraz w sobotę, 15 sierpnia 2020 r. Wstęp wolny.

Ofiary złożone w czasie Mszy Świętych odprawianych w wakacyjne niedziele w Ocyplu są przeznaczone na pomoc ofiarom koronawirusa w krajach misyjnych, gdzie posługują misjonarze werbiści. (więcej o akcji „Ofiarom koronawirusa”).

Wystawa „Dzieci z Lamahora” pochodzi ze zbiorów naszego Muzeum.

Fot. Wiesław Dudar SVD