Zaledwie 3 dni pozostały do uroczystości jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy szczegółowy program uroczystości.

11.00 – 12.15 Msza Święta Dziękczynna (Missa Flores) – przewodniczy Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński

12.30 – 14.00 Spotkanie Jubileuszowe:
   – Przywitanie – Dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów – o. Wiesław Dudar SVD
   – Okolicznościowe wystąpienia:
        * Rektor Wyższego Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie
               – o. Józef Węcławik SVD
        * Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego – o. Eryk Koppa SVD
        * Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno – Kazimierz Kiejdo
   – Wystąpienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego
   – Wspomnienia o. Antoniego Koszorza SVD – współzałożyciela Muzeum
   – Głos uczestników
   – Muzeum według „marzeń” dzieci i młodzieży
   – Wystąpienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa

14.00 – 14.45 Obiad dla zaproszonych gości oraz poczęstunek dla pozostałych uczestników spotkania (SALA MISYJNA)

14.45 – 15.45 Spotkanie jubileuszowe:
   – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MUZEUM MOICH MARZEŃ”
   – Otwarcie wystawy „O. PIOTR NAWROT SVD – MISJONARZ I MUZYKOLOG”
   – Program taneczny zespołu SENDRATARI DAMAI pod kierunkiem p. Jadwigi Możdżer

12.30 – 17.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Program uroczystości jubileuszowych

W pokoju gościnnym przy furcie klasztornej odbędą się Kameralne Spotkania z Misjonarzami z Ekwadoru, Indonezji, Tajwanu i Togo.

Plan Kameralnych Spotkań z Misjonarzami

W muzealnej sali kinowej zaprezentowane zostaną filmy misyjne wydane przez Referat Misyjny w Pieniężnie. Zobaczyć będzie można między innymi filmy: o pracy o. Piotra Nawrota SVD w Boliwii nad muzyką baroku misyjnego z ówczesnych redukcji jezuickich i franciszkańskich, o działalności werbistów w Papui Nowej Gwinei oraz o założonej przez o. Jana Koczego SVD w Ekwadorze  Fundacji Fu Shenfu, pomagającej dzieciom niepełnosprawnym i z najuboższych rodzin.

Plan projekcji Misyjnego Kina Jubileuszowego

Serdecznie zapraszamy!