W Tygodniu Misyjnym wystawa fotograficzna o. Macieja Malickiego SVD zatytułowana „Dziecko jest chodzącym cudem” gościła w Parafii św. Szczepana w Raszynie i werbistowskiej Parafii św. Jadwigi w Warszawie. Wraz z jej prezentacją w obu parafiach gościli misjonarze, którzy głosili homilie i dzielili się swoim doświadczeniem pracy misyjnej.

W Niedzielę Misyjną, 18 października, ojcowie Mariusz Pacuła SVD, Franciszek Wojdyła SVD oraz Andrzej Borek SVD gościli w Parafii św. Szczepana w Raszynie, gdzie głosili homilie oraz zaprezentowali wystawę. Natomiast od wtorku, 20 października, ekspozycja była dostępna w prowadzonej przez werbistów Parafii św. Jadwigi Śląskiej na warszawskim Żeraniu. 25 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w parafii gościł o. Mariusz Pacuła SVD, były misjonarz w Ghanie, a od kilku lat przełożony nowej werbistowskiej misji w Bangladeszu.

Wystawa „Dziecko jest chodzącym cudem” stanowiła doskonałe dopełnienie wizyty misjonarzy w obu parafiach. Prezentuje ona fotografie autorstwa o. Macieja Malickiego SVD, wieloletniego misjonarza w Zimbabwe. W parafiach Polski prezentowana jest dzięki uprzejmości Muzeum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna.

Wystawa w Parafii św. Jadwigi w Warszawie (fot. Andrzej Borek SVD)