Wystawa “Misje czasu pandemii”, przedstawiająca zmagania misjonarzy i misjonarek z pandemią koronawirusa, gości w ostatnim czasie na Śląsku. W maju prezentowana była w werbistowskiej Parafii Królowej Apostołów w Rybniku, zaś w czerwcu oglądać ją można w Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach – Hołdunowie.

Espozycja wcześniej prezentowana była także w Pieniężnie, Parafii św. Aleksandra w Suwałkach oraz Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi. Przygotowana została przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne z Pieniężna.

W Parafii Królowej Apostołów w Rybniku wystawa zainstalowana była w dniach 10-30 maja 2021.

– Wierni mieli okazję zobaczyć ilustracje i przeczytać interesujące teksty podnoszące niezmiernie trudny problem radzenia sobie misjonarzy w miejscach ich pracy w czasie gdy cały świat borykał się z Covid-19 – mówi o. Marek Adamczyk SVD, proboszcz parafii i rektor rybnickiej wspólnoty werbistów. – Bardzo ważna była zachętą do modlitewnego wsparcia misjonarzy, dla których dostęp do szczepionek i innych środków medycznych był i wciąż pozostaje dalekiej przyszłości. Jesteśmy przekonani, że obrazy te są bardzo pouczające i pomogły otworzyć umysły i serca wiernych na kapłanów, braci i siostry pracujące w Kościele misyjnym, z dala od ojczyzny, rodziny i bliskich.

Wystawa w Parafii Królowej Apostołów w Rybniku (fot. Marek Adamczyk SVD)

Z kolei w dniach 20-30 czerwca wystawa dostępna jest w kaplicy dziennej Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach – Hołdunowie.

– Misjonarzy wspieramy modlitwami i ofiarami, zaś Ojcom Werbistom dziękujemy za udostępnienie wystawy, która cieszy się sporym zainteresowaniem Parafian – mówi ks. Grzegorz Kwiecień, wikariusz parafii.

Wystawa “Misje czasu pandemii” przygotowana została przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne z Pieniężna. Wcześniej prezentowana była także w Pieniężnie, Parafii św. Aleksandra w Suwałkach oraz Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi.

Wystawa w Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach  (fot. Grzegorz Kwiecień)