W poznańskich parafiach gości wystawa poświęcona ojcu Marianowi Żelazkowi SVD, misjonarzowi z Indii i kandydatowi na ołtarze. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin.

Wystawa przygotowana przez nasze Muzeum składa się na nią kilkanaście plansz prezentujących życie i działalność o. Mariana, jego drogę życia kapłańskiego i misjonarskiego i posługę wśród trędowatych w indyjskim Puri.

Dotychczas ekspozycja prezentowana była w Farze poznańskiej, Parafii Najświętszej  Bogarodzicy Maryi na os. Stare Żegrze, Parafii św. Antoniego Padewskiego na Starołęce oraz w Kościele oo. Karmelitów przy Wzgórzu św. Wojciecha. Niebawem zawita także do innych poznańskich parafii.

Udostępnianie ekspozycji w poznańskich parafiach koordynuje pani Honorata Dzida – katechetka, siostra o. Andrzeja Dzidy SVD, misjonarza w Sudanie Płd. Zajmuje się ona sprawami technicznymi, w niektórych parafiach daje swoje świadectwo oraz przedstawia prezentację multimedialną na temat o. Mariana.

W najbliższym czasie wystawa będzie prezentowana w następujących parafiach:

• 27.02-9.03 – parafia Nawrócenia św. Pawła, os. Piastowskie
  • 9.03-20.03 – parafia Nawiedzenia NMP, os. Bohaterów II Wojny Światowej

Kolejne miejsca będzie można znaleźć w kalendarium na stronie poświęconej o. Marianowi Żelazkowi SVD.