Od 12 marca do Wielkiej Środy, czyli 31 marca, w kościele parafialnym Królowej Apostołów w Rybniku oglądać można wystawę poświęconą życiu i misyjnemu posługiwaniu o. Mariana Żelazka SVD.
W trudnym czasie pandemii i sanitarnych obostrzeń parafianie i wierni przybywający do świątyni mogą choć na chwilę poznać życie tego werbisty i misjonarza Indii.

– Choć od jego śmieci upływa w tym roku 15 lat, to jest on wielkim przewodnikiem i autorytetem nie tylko dla osób duchownych, zwłaszcza misjonarzy werbistów, ale dla każdego człowieka, który wiarę i płynące z niej zadania traktuje poważnie i z odwagą – mówi o. Marek Adamczyk SVD, proboszcz parafii i rektor werbistowskiego Domu Misyjnego w Rybniku. – Sługa Boży, o. Marian Żelazek, swoim przykładem ukazuje bowiem, że Chrystusa zawsze można odnaleźć w drugim człowieku. Trzeba tylko odrobiny szczerości, uśmiechu i pokory, by spotkać się z bliźnim a wtedy przykazanie miłości stanie się konkretem w naszym życiu.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

Fot. Marek Adamczyk SVD