18 grudnia 2020 roku w Muzeum Mazurskim w Szczytnie została otwarta wystawa pt. „W kraju Garudy”, która pochodzi w całości ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

Wystawa w ciekawy i przystępny sposób przybliża bogactwo i niezwykłą różnorodność kultury Indonezji, największego kraju wyspiarskiego świata.

Na wystawie zostały zaprezentowane przedmioty codziennego użytku, tkaniny, ubiór i ozdoby stroju, instrumenty muzyczne, przedmioty związane z kultem religijnym i broń biała, a wśród niej słynne indonezyjskie krisy.

Zaraz po zniesieniu obostrzeń pandemicznych i otwarciu muzeów zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Mazurskiego w Szczytnie i obejrzenia nowej wystawy przybliżającej cząstkę ciekawej indonezyjskiej kultury. Ekspozycję będzie można oglądać do końca kwietnia 2021 roku.

Fot. Muzeum Mazurskie w Szczytnie