W dniach 1-10 kwietnia 2022 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie – Szczygłowicach w archidiecezji katowickiej zorganizowano wystawę misyjną zatytułowaną „Dzieci z Lamahora”, przedstawiającą codzienne życie dzieci w jednym z indonezyjskich sierocińców.

W tym samym czasie werbiści z Rybnika – o. Marek Adamczyk SVD, o. Heribertus Wea SVD oraz o. Yulius Dua SVD – prowadzili dla parafii i uczniów szkoły podstawowej rekolekcje wielkopostne. Parafianie żywo interesowali się wystawą oraz postanowili włączyć się w pomoc misjom. Dlatego zorganizowano zbiórkę telefonów komórkowych, różańców, medalików, łańcuszków oraz instrumentów muzycznych, które są zbierane przez werbistowski Referat Misyjny w Pieniężnie w ramach różnych akcji misyjnych.

– Dziękujemy Ojcom Werbistom za stałą współpracę w dziele budzenia świadomości misyjnej w naszej parafii przez skierowane Słowo Boże oraz możliwość zobaczenia tej niezwykłej wystawy misyjnej – mówi ks. Grzegorz Kwiecień, wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie – Szczygłowicach

Wystawa „Dzieci z Lamahora” pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Autorem przedstawionych na niej fotografii jest o. Andrzej Danilewicz SVD.

Fotografie: ks. Grzegorz Kwiecień, Bartosz Błażejak