+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

Do 29 listopada w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie prezentowana jest wystawa fotograficzna pt. „Dziecko jest chodzącym cudem”. Autorem fotografii jest o. Maciej Malicki SVD, od 20 lat pracujący w Afryce.

Tematyka związana z dziećmi, ich prawami, trudem, z jakim niejednokrotnie spotykają się te najmniejsze i nasłabsze istoty, jest aktualna w każdym czasie, miejscu, o każdej porze. Na przestrzeni wieków powstało wiele mysli, porad i wskazówek, jak prowadzić, chronić, i doceniać dzieci oraz ich świat. Wychowanie małego człowieka stanowi zawsze zadanie najważniejsze, a dążeniem dorosłych powinno być wsparcie ich w rozwoju, uczenie miłości, dobra, przezkazywanie najcenniejszych wartości i ochrona przed wszelakim złem i krzywdą. Tak, by mogło wzrastać w atmosferze życzliwości i spokoju.

W wystawie werbisty o. Macieja Malickiego, pracującego na misjach od 2000 r., ukazującej współczesne życie i problemy dzieci dorastających w Południowej Afryce (Botswana, Zimbawe), za opisy posłużyły cytaty zaczerpnięte z książek Janusza Korczaka -myśliciela, obrońcy i orędownika praw maluczkich, żyjącego w pierwszej połowie XX wieku.

Celem ekspozycji jest ukazanie potrzeby spojrzenia na problemy, z jakimi borykają się najmłodsi w tamtej części świata i uznanie ich praw do godnego życia.