W Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku od 1 grudnia 2019 r. można oglądać niecodzienną wystawę egzotycznych szopek bożonarodzeniowych i kartek świątecznych pochodzących z Ameryki Południowej i Afryki ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Wystawa wprowadza w czas świąteczny, a jednocześnie ukazuje wielokulturowe bogactwo plastycznych przedstawień narodzin Jezusa.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Więcej informacji uzyskać można na stronie https://www.muzeum.kluczbork.pl

Fragment ekspozycji (fot. www.muzeum.kluczbork.pl)