+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

10 maja 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa zatytułowana „W służbie prześladowanym chrześcijanom”Wystawa użyczona zosta przez organizację Open Doors Polska.

Gdzie chrześcijanie cierpią największe prześladowania ze względu na swoją wiarę? Jak ja bym się zachował na ich miejscu? – czytamy we wprowadzeniu do wystawy. – Kim jest naprawdę Jezus Chrystus, za wiarę, w którego chrześcijanie na świecie giną? Co Kościół na świecie może dać prześladowanym chrześcijanom, a czego może od nich się nauczyć? Mamy nadzieję, że te i inne pytania wykiełkują, w Państwa głowach, gdy będziecie oglądać zdjęcia z wielu krajów świata, gdzie chrześcijanie płacą najwyższą cenę za swoją wiarę. Odpowiedzi na nie znajdziecie w naszych  magazynach, lub na stronie www.opendoors.pl

Oglądając te zdjęcia i czytając historie bohaterów wiary uwiecznionych na tych zdjęciach, otwórzcie Państwo swoje umysły i przede wszystkim serca, ponieważ potrzeba nam współczucia, aby nie pozostać obojętnym na losy tych postaci – pisze zespół Open Doors Polska. – Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z różnych części globu, z Azji, Afryki, czy Bliskiego Wschodu.

Wystawę w Muzeum Misyjno-Etnogaficznym w Pieniężnie można oglądać do  11 czerwca 2017 roku. Komisarzem jest o. Wiesław Dudar SVD, a całość  przygotowała s. Hanna Lellek SSpS.