W poniedziałek po Niedzieli Misyjnej, w Szkole Podstawowej dla Dziewcząt “Płomień” w Katowicach gościliśmy misjonarza z Indonezji, o. Heribertusa Wea SVD. Opowiadał nam o pracy, swoim codziennym życiu i głoszeniu Ewangelii osobom, które nigdy jej nie słyszały.

Spotkanie było nie tylko ciekawe, ale też bardzo radosne i rozśpiewane. O. Heribertus grał dla nas na gitarze i uczył nas indonezyjskich piosenek o Jezusie. Czas spędzony wspólnie na modlitwie, zbliżył nas do ludzi pracujących dla Pana Boga w najdalszych zakątkach ziemi.

Na tym jednak nie koniec…

Dzięki wystawie fotograficznej, zatytułowanej “Dzieci z Lamahora”, zobaczyliśmy ujęcia z życia mieszkańców sierocińca Kasih Indah na indonezyjskiej wyspie Lembata. Wystawę mogliśmy oglądać w dniach 16-30.11.2022. Nasze uczennice, w czasie katechezy, miały okazję wyobrazić sobie zajęcia i zwyczaje dzieci widzianych na zdjęciach.

Spacerując po budynku szkoły, od fotografii do fotografii, wczytywaliśmy się w opisy zdjęć, „towarzysząc” indonezyjskim dzieciom  podczas nauki, pracy zabawy i modlitwy.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczennic, ale także kadry i rodziców.

Możliwość goszczenia o. Heribrtusa była dla całej społeczności naszej szkoły możliwością wyrażenia wdzięczności za pracę ludzi niosących w świat Dobrą Nowinę. Wystawa pochodziła ze zbiorów Muzeum Misyjno–Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Krzak i Kornelia Jańczyk