+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

„Misje czasu pandemii” to najnowsza wystawa przygotowana przez Muzeum Misyjno–Etnograficzne w Pieniężnie przy współpracy z Referatem Misyjnym Księży Werbistów.

Wykorzystując fragmenty listów misjonarzy, ekspozycja pokazuje, jak wygląda praca misyjna w tym niełatwym i pełnym obaw czasie. Fotografie, które nadesłali misjonarze, niejednokrotnie wyrażają więcej niż da się ująć w słowa.

Oglądając wystawę możemy przez chwilę towarzyszyć w pandemicznej codzienności o. Michałowi Radomskiemu SVD z Kolumbii, s. Francesce Ratajczak SSpS Ugandy, o. Marcinowi Domańskiemu SVD i br. Krzysztofowi WalendowskiemuSVD z Boliwii, o. Józefowi Maciołkowi SVD z Papui Nowej Gwinei, o. Józefowi Zapolskiemu SVD z Panamy, o. Markowi PogorzelskiemuSVD z Togo i o. Andrzejowi Mochalskiemu SVD z Argentyny.

Wystawa ma za zadanie pokazać troskę misjonarzy i ich pomoc w walce z koronawirusem a jednocześnie podkreślić, że mimo problemów ich misja trwa nadal, chociaż nieco inaczej. Wystawa także zachęca do modlitwy o ustanie pandemii, uzdrowienie zarażonych i potrzebne łaski dla służby zdrowia. Tych, którzy mogą zachęca do złożenia daru serca aby pomóc ofiarom pandemii w krajach misyjnych szczególnie tam gdzie posługują misjonarze werbiści.

Z wystawą, która znajduje się w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie można się zapoznać od 29 listopada do 18 grudnia 2020 roku. Wstęp wolny.

Fot. Wiesław Dudar SVD