30 marca 2022 r., w Zespole Szkół w Kietrzu została udostępniona wystawa poświęcona Słudze Bożemu o. Marianowi Żelazkowi SVD – Ojcu Trędowatych z Indii. Jest ona kontynuacją katechez prowadzonych przez ks. Jana Jabłuszewskiego SAC, których celem było zafascynowanie kietrzańskiej młodzieży osobą misjonarza. Przede wszystkim jednak chodziło w nich o zachęcenie młodzieży do podjęcia dewizy jego życia: “nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

Wystawa jest dostępna w godzinach pracy szkoły. Będzie można ją oglądać do 20 kwietnia 2022 roku.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów przy współpracy z Referatem Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie. Katecheci z Kietrza dziękują za jej udostępnienie o. Wiesławowi Dudarowi SVD, absolwentowi kietrzańskiej szkoły i dyrektorowi Muzeum w Pieniężnie.

Wystawę będzie można również obejrzeć w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Tomasza Apostoła w Kietrzu od 21 kwietnia do 9 maja 2022 r.

Ks. Jan Jabłuszewski SAC z uczniami na wystawie w Kietrzu (fot. Edyta Gonet)