W dniach 17-28 października 2022 roku, w ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie zaprezentowano wystawę fotograficzną “Dziecko jest chodzącym cudem…”. Autorem fotografii jest o. Maciej Malicki SVD, misjonarz w Zimbabwe.

Poprzez wystawę społeczność szkolna miała okazję zetknąć się nie tylko z tematyką misyjną, ale również pięknem stworzenia, którego koroną jest człowiek.

Ks. Eryk Sienkiewicz, katecheta szkolny, odwołując się do wystawy i wypowiedzi papieża Jana Pawła II, uczniami pogłębiał z uczniami tę tematykę podczas lekcji religii, na której swoboda wypowiedzi i dialog były piękną konkluzją, że „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu” (Jan Paweł II).

Wystawa “Dziecko jest chodzącym cudem…” pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Olsztynie oglądają wystawę „Dziecko jest chodzącym cudem…” (fot. Eryk Sienkiewicz)