18 października 2014 roku Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie obchodzi 50-lecie swojej działalności.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się w gmachu Domu Msyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną, której przewodniczył będzie abp Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński Po niej zapraszamy na spotkanie jubileuszowe, w czasie którego odbęda się prelekcje zaproszonych gości, zwiedzanie Muzeum, projekcja filmów misyjnych, zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży oraz spotkania z misjonarzami, a także rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt. ?Muzeum moich marzeń?.

Patronatem honorowym obchody objął pan Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zaś od strony medialnej wydarzeniu patronują Gazeta Olsztyńska, Telewizja Kortowo, Gość Niedzielny i miesięcznik Misjonarz. W komitecie honorowym znaleźli się abp Wojciech Ziemba, bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz o. Eryk Koppa SVD, prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Szczegółowy plan uroczystości zamieścimy na naszej stronie niebawem. Zapraszamy!

Pobierz plakat (PDF – 4,4 MB)