Godziny otwarcia: Pon.-Sob.: 8-17; Niedz. i święta: 11-17

Pieniężno Pierwsze 19

14-520 PIENIĘŻNO

Otwarcie wystawy „Ulotny świat w fotografiach Bogdana Przystupy”

7 lipca w naszym muzeum otwarto nową wystawę czasową zatytułowaną „Ulotny świat w fotografiach Bogdana Przystupy”. W otwarciu wzięli udział misjonarze i misjonarki przebywający w Polsce na urlopie, którzy biorą udział w dorocznym spotkaniu w Pieniężnie.

Ceremonii otwarcia dokonali o. Ryszard Wajda SVD z Papui Nowej Gwinei, o. Maciej Malicki SVD z Zimbabwe i dr Iwona Felczak-Kobrzyska, były pracownik Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Uroczystość otwarcia wystawy poprowadził o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, który przybliżył postać autora fotografii oraz tematykę zdjęć.

Bodgan Przystupa jest ornitologiem, absolwentem Wydziały Rybactwa olsztyńskiem Akademii Rolniczo-Technicznej. Pracował w Stacji Ornitologicznej Polskiej Akademii Nauk w Górkach Wschodnich. Obecnie prowadzi własną firmę, jednak ornitologia została jego wielką pasją. W 2008 roku zajął się fotografię przyrodniczą. Od tego czasu odbył ponad 100 sesji fotograficznych m. in. na bagnach biebrzańskich, w Dolinie Narwii, nad Jeziorem Drużno koło Elbląga czy w rozlewisku Sątopy koło Reszla na Mazurach. Organizował także liczne wyjazdy ornitologiczne na stepy Krymu, krymskie wybrzeże Morza Czarnego, Polesie i w deltę Dunaju.

Na wystawę fotografii składają się obrazy z Polski, delty Dunaju, Islandii i Krymu. Łączy je klimat pięknych zjawisk przyrodniczych.

Wystawa czynna będzie do 31 sierpnia 2018 roku. Zapraszamy!