Od 5 czerwca w naszym Muzeum oglądać można wystawę czasową pt. „Fork”, którą tworzą fotografie Bartłomieja Wileńskiego, absolwenta Akademii Fotografii w Warszawie.

Projekt „Fork” jest podsumowaniem 10-letniego doświadczenia fotograficznego Bartłomieja Wileńskiego. Projekt ten jest pierwszym krokiem autora w kierunku wypracowania własnego języka fotografii, zgodnego z własnymi przekonaniami i estetyką wizualną.

Zdjęcia powstały na wyspie Lanzarote, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnię niemal w całości pokrywają lawa i popiół. Wulkaniczne stożki, dzięki swojej dominacji tonalnej przechodzącej między czernią a ceglastą czerwienią, idealnie imitują warunki panujące na Marsie.

Autor od najmłodszych lat interesował się tematami związanymi z kosmosem, wyprawą na księżyc i agencją NASA.

Wystawę będzie można oglądać końca czerwca 2018 roku.