Prezentowana w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie wystawa fotograficzna obejmuje prace wykonane w dwóch cyklicznych konkursach „Piękno Ziemi Braniewskiej” (Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie) i „Ocalić od zapomnienia, 2011” (Fundacja im. Mikołaja Kopernika we Fromborku), a także zdjęcia wykonane przez pracowników Punktu Informacji Turystycznej działającego w braniewskiej bibliotece.

Urokliwe zakątki Braniewa i Powiatu Braniewskiego przedstawione na zdjęciach są podpisane i bez trudu można te miejsca odnaleźć, zachęcają do odkrywania i poznawania.

Swoistym stylem wyróżniają się prace fromborskiego fotografika Sebastiana Stawińskiego, gdzie widoczne jest dążenie do ukazania ulotności piękna natury, stąd na jego pejzażach tyle chmur, cieni, słonecznych plam. Osobliwością są zdjęcia zimowe, zamglone ścieżki w parku i ostre słońce na zwałach śniegu na skrajach naszych dróg przy przejrzystości błękitnego nieba i wyraźnych konturach fromborskich zabytków. Ciekawe są również zdjęcia nocne wykonywane przede wszystkim zimą przy oświetleniu katedry.

Piękno jego dzieł pomaga młodym ludziom w kształtowaniu poczucia dumy z urody naszych rodzinnych stron.

Stawiński umieszcza swoje fotografie w Internecie na portalach fotograficznych.

Organizatorzy wystawy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie