+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

W dniach od 26 lutego do 3 marca 2021 roku w Parafii św. Aleksandra w Suwałkach odbyła się prezentacja 2 wystaw pochodzących ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna: „Dzieci z Lamahora” oraz „Misje czasu pandemii”.

Wystawa „Dzieci z Lamahora” prezentuje kilkadziesiąt fotografii o. Andrzeja Danilewicza SVD wykonanych w prowadzonym przez werbistów sierocińcu Kasih Indah (Piękna Miłość ) w Lewoleba – Lamahora na indonezyjskiej wyspie Lembata, położonej w Archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Z kolei wystawa „Misje czasu pandemii” to zestaw fotografii i tekstów misjonarzy pracujących w krajach misyjnych zmagających się pandemią koronawirusa. Wystawa ma za zadanie pokazać troskę misjonarzy i ich pomoc lokalnej ludności w walce z koronawirusem, a jednocześnie podkreślić, że mimo problemów ich misja trwa nadal, chociaż nieco inaczej.

Wystawy zaprezentowano w Parafii św. Aleksandra w Suwałkach z okazji Niedzieli „Ad Gentes”, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obchodzona jest rokrocznie w 2. niedzielę Wielkiego Postu.

Fotografie: ks. Piotr Bączyński