Od 8 czerwca Kamienicy Fabryki Sztuk w Tczewie można oglądać wystawę “Nie tylko sombrero…” prezentującą pamiątki z Meksyku. Pochodzą one ze zbiorów Wiolety i Wojciecha Grzesików.

Wystawę dopełniają eksponaty werbistowskiego Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie.

Na ekspozycji można obejrzeć fotografie opatrzone komentarzem oraz przepiękne wyroby rękodzielnicze: ubrania, torebki, biżuterię, dodatki, maski ceremonialne, ozdoby, naczynia, instrumenty muzyczne i dewocjonalia.

Wystawę można zwiedzać do 30 września 2022 r. w Kamienicy Fabryki Sztuk (ul. Podmurna 15) w Tczewie.

Fot. Józef Ziółkowski