+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

14 maja 2017 roku w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie została otwarta wystawa czasowa zatytułowana „Madonny Świata”. Wystawę otwarł o. Jacek Wojcieszko SVD, rektor seminarium.

W skład ekspozycji wchodzi 18 plansz przedstawiających Maryję z 15 różnych sanktuariów na świecie. Każda plansza przedstawia krótką historię związaną z objawieniami maryjnymi lub historią kultu Matki Bożej w danym miejscu.

Na planszach obejrzeć można Matkę Bożą z Fatimy w Portugalii, z Częstochowy w Polsce, z Lourdes we Francji, z Oruro w Boliwii, z Wilna na Litwie, z Lwowa na Ukrainie, z Loreto we Włoszech, z Guadalupe w Meksyku, z La Vang w Wietnamie, z Sheshan w Chinach, z Akity w Japonii, z Vailankanni w Indiach, z Aprecida w Brazylii, z El Cobre na Kubie oraz z Kibeho w Rwandzie.

Wystawa „Madonny Świata” nabiera szczególnej wymowy nie tylko w miesiącu maju, który tradycyjnie poświęcony jest Maryi, ale przede wszystkim w roku 100-rocznicy objawień fatimskich.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie. Można ją oglądać do 31 października 2017 roku. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

s. Hanna Lellek SSpS