+48 55 242 92 43 refermis@werbisci.pl

31 maja 2020 roku, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kościele seminaryjnym w Pieniężnie została udostępniona wystawa prac laureatów tegorocznego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. 

VII edycja Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…” odbywała się w tym roku pod hasłem „100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”.

Głównym celem Konkursu było przypomnienie i utrwalenie wśród uczestników postaci, życia i nauczania św. Jana Pawła II. Jego życie wiarą, miłość i szacunek do Ojczyzny i bliźniego to wspaniały przykład jak być patriotą, dobrym chrześcijaninem i otwartym na innych ludzi oraz ich problemy człowiekiem.

Pomimo utrudnionej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa, na konkurs wpłynęło 627 prac z ponad 40 szkół z całej Polski i od osób prywatnych. Prace zostały nagrodzone i wyróżnione w 4 kategoriach: dzieci przedszkolne, dzieci klas I-III, klas IV-VI oraz młodzież klas VII i VIII.

Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca 2020 roku.

s. Hanna Lellek SSpS